"> فروشگاه اینترنتی سیماران مارکت

سوییچر آیفون تصویری سیماران

کاربرد های سوییچر

سوییچر چیست و چه کاربردی دارد؟

سوییچر دستگاهی است که به کمک آن می توان قسمتی از مدار را غیر فعال نگه داشت و تنها ارتباط پنل را با مانیتور که شستی زنگ آن را فشرده ایم برقرار کنیم ، با توجه به نوع سیم کشی ای که در هر ساختمان وجود دارد می شود از چهار مدل سوییچر استفاده کرد که به ترتیب عبارتند از :

  1. تک کانال
  2. داخلی مانیتور
  3. مجتمع
  4. پشت پنلی

سوییچر تک کانال :

ابعاد این سوییچر کوچک است و در پشت مانیتور کاربرد دارد، از ۴ عدد ترمینال در قسمت بالا و ۵ عدد ترمینال در قسمت پایین تشکیل شده به این صورت که چهار رشته سیم از مانیتور به این ترمینال ۴تایی بالا وصل می شود و ۵ رشته سیم به ۵ ترمینال پایینی وصل می شود.

سوییچر داخلی مانیتور :

مانیتور های امروزه دارای سوییچرهای داخلی هستند به طوریکه بر روی برد صدا قرار می گیرند و باعث می شود در داخل قوطی کلید پشت مانیتور دیگر نیازی به نصب سوئیچر نداشته باشید.

سوییچر مرکزی :

این سوئیچر در مسیر سیم کش بین مانیتور و پنل قرار می گیرد . سوئیچرهای مجتمع طراحی شده ی شرکت سیماران برای تعداد واحدهای زوج ۲ الی ۱۰ واحد ساخته شده اند.

سوئیچر پشت پنلی :

به پشت پنل دم در می چسبد . این مدل سوییچر همراه پنل می باشد که برای مجتمع های مسکونی زیر ۲۰ واحد کاربرد دارد.

سوییچر آیفون تصویری سیماران

وظیفه اصلی سوییچر

وقتی که زنگ یک واحد را می زنیم یک فرمان منفی به آیفون داخلی ارسال می شود که سوییچر وظیفه اتصال این سیم منفی به سیم شماره یک در آیفون های تصویری سیماران، سوزوکی و سیم شماره چهار در آیفون های تصویری الکتروپیک و تابا را خواهد داشت. کاربرد اصلی سوییچر در آیفون های تصویری، زنگ خوردن صحیح مانیتور بر اساس زنگ واحد است که در صورت درست کار نکردن آن با زنگ زدن واحدی خاص، مانیتور واحد دیگر به صدا در می آید.

 

دیدگاه‌ها ۱

*
*

    سجاد پاسخ

    خیلی ممنون کاربردی بود

ارتباط در واتساپ
ارسال