"> کاربرد سوئیچر در آیفون های تصویری - فروشگاه اینترنتی سیماران مارکت فروشگاه اینترنتی سیماران مارکت

کاربرد سوئیچر در آیفون های تصویری

کاربرد سوئیچر در آیفون های تصویری

کاربرد سوئیچر در دربازکن های تصویری :

کاربرد سوئیچر در آیفون های تصویری

کاربرد سوئیچر در آیفون های تصویری

یک مشکل همیشگی برای آیفون تصویری اینکه صوت و تصویر در واحد هایی که در طبقات بالا هستند با نویز و اختلال همراه می باشد.
حالا برای این مشکل سوییچر هایی طراحی شده که بتونه جلوی تمام نویز و اختلال ها رو براحتی بگیره و این مشکل به طور کلی به خاطرات بپیونده.
البته استفاده از سوییچر باعث سهولت سیم کشی پنل و مانیتور نیز می شود.

سوئیچر چیست ؟

سوئیچر قطعه ی جدا کننده هر مانیتور از مانیتور های دیگر و همچنین پنل است، به طوری که خط صدا و تصویر را از مانیتور قطع می کند و فقط در هنگام مانیتورینگ یا زنگ زدن، تصویر و صدا را به مانیتور متصل می کند. همچنین می توان گفت که سوئیچر وظیفه تفکیک سیم زنگ هر واحد از سیم شماره ۱ را دارد و با استفاده از این قطعه می توان قسمتی از مدار را غیر فعال نگه داشت و تنها ارتباط پنل را با مانیتوری که شستی زنگ آن را فشرده ایم برقرار نمود. متناسب با نوع سیم کشی که در ساختمان صورت گرفته می توان از ۴ مدل سوئیچر به ترتیب زیر استفاده کرد.

۱- سوئیچر تک کانال :ابعاد این سوئیچر کوچک است و به منظور استفاده در پشت مانیتور کاربرد دارد، به این صورت که چهار رشته سیم از مانیتور به ترمینال ۴ تایی سوئیچر و ۵ رشته سیم از پنل به ترمینال ۵ تایی آن وصل می شود.

۲ – سوئیچر داخلی مانیتور :تمامی مانیتورهای سیماران از سوئیچر داخلی برخوردارند که این سوئیچر بر روی برد صوت مانیتور قرار گرفته تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار بگیرد. در حالت استفاده از سوئیچر داخلی جهت سیم بندی بین پنل و مانیتور نیازی به استفاده از سوئیچر مجتمع نمی باشد. در این حالت بایستی تمام جمپرها ی پشت مانیتور در حالت OFF قرار گیرند. استفاده از سوئیچر داخلی برای بیش از ۶ واحد به جهت از بین رفتن شفافیت تصویر و نویز توصیه نمی شود. در حالت استفاده از سوئیچر داخلی خط ۵ ( سیم قهوه ای ) مانیتور باید به شستی زنگ واحد مربوطه وصل شود تا با فشردن شستی زنگ فوق بتوان به واحد مربوطه زنگ زد و ارتباط برقرار نمود.

۳ – سوئیچر مرکزی :این سوئیچر در مسیر سیم کشی بین مانیتور و پنل قرار می گیرد از سوئیچر مجتمع برای جلوگیری از پخش شدن سیگنال تصویر در واحدها و تاثیر نویز روی تصویر استفاده می شود. سوئیچرهای مجتمع طراحی شده توسط شرکت سیماران برای تعداد واحدهای زوج از ۲ الی ۱۰ واحد طراحی و ساخته شده اند ،اگر تعداد واحدهای یک مجتمع بیشتر از ۱۰ واحد بود این قابلیت در سوئیچرها وجود دارد که آن ها را بتوان با هم سری نمود. در حالتی که از سوئیچر مجتمع برای سیم کشی استفاده می شود باید جمپرهای پشت مانیتور در حالت ON قرار گیرند. همچنین در این حالت سیم خط ۵ ( سیم قهوه ای ) بدون استفاده می باشد.
از مزایای دیگر استفاده از سوئیچرهای مجتمع سیماران می توان به : جلوگیری از تداخل برقراری تماس با یک واحد در صورت فشرده شدن زنگ هر واحد و عدم انعکاس صدای زنگ از گوشی نام برد. برای بهبود کیفیت صدا و تصویر، از سیم ۰٫۶mm فویل دار و برای جلوگیری از تاثیر نویز روی تصویر در فواصل بالای ۵۰ متر از کابل کواکسیال استفاده می شود. هر سوئیچر از تعدادی رله تشکیل شده که به ازاء هر واحد یک رله در داخل باکس سوئیچر قرار گفته است که به پین همان واحد متصل می گردد.

۴ – سوئیچر پشت پنلی :به پشت پنل دم در می چسبد . این مدل سوئیچر همراه پنل می باشد که برای مجتمع‌های مسکونی زیر ۲۰ واحد مناسب و کاربرد دارد.

دیکودر چیست ؟

دیکودر کارایی سوئیچر را دارد و همان وظیفه را انجام می دهد، با این تفاوت که برای پنل های کدینگ استفاده می شود که به ازاء هر ۴ واحد نیاز به یک دیکودر دارید تا انتقال صدا و تصویر در طبقات بالا با مشکلی مواجه نشود.

برای خرید آیفون تصویری سیماران و دیگر محصولات سیماران با ما تماس بگیرید.           ۰۲۱۳۳۵۳۱۷۵۳-۰۲۱۳۳۵۳۱۷۷۳

دیدگاه‌ها ۰

*
*

ارتباط در واتساپ
ارسال