"> توضیحی درباره انواع آیفون تصویری - فروشگاه اینترنتی سیماران مارکت فروشگاه اینترنتی سیماران مارکت

توضیحی درباره انواع آیفون تصویری

درب بازکن سیماران

توضیحی درباره انواع آیفون تصویری

۱) صفحه کلید پنل

طبعا همه انواع آیفون تصویری ها از یک صفحه کلید برخوردار است که برای نصب آن لازم است نکات ایمنی رعایت شود تا از نفوذ آب، گرد و غبار و همچنین تابش مستقیم نور خورشید به پنل آن جلوگیری شود.

۲) مانیتور آیفون تصویری

اجزاء مانیتور آیفون تصویری معمولا شامل کلید مکالمه داخلی، لامپ یا همان دیود ال ای دی، دکمه نمایش تصویر، بلندگوی پخش زنگ، درب بازکن، دهنی و گوشی می باشند.

مانیتور در آیفون های تصویری از ۳ شستی تشکیل شده است که روی صفحه نمایش آنها تعبیه شده است. یکی از آنان، برای درب بازکن است، دیگری برای مشاهده تصویر بدون احتیاج به برداشتن گوشی و آخرین دکمه هم برای ارتباط داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

آنتن مرکزی سیماران

۳ نوع کلید تنظیم در آیفون های تصویری سیاه و سفید

تنظیم نور تصویر
کنترل روشن و خاموش بودن صفحه نمایشگر
تنظیم ملودی زنگ آیفون

۴ نوع کلید تنظیم در آیفون تصویری رنگی

روشنایی تصویر
روشن و خاموش کردن مانیتور تصویری
تنظیم ملودی زنگ آیفون
تنظیم رنگ تصویر در صفحه نمایشگر

درب بازکن سیماران

۳) کابل های ارتباطات تصویری

معمولا کابل های به کار رفته در تولید آیفون تصیری، فویل دار می باشند و در دو سطح مقطع ۴/ ۰ و ۶/ ۰ میلی متر مربع ساخته می شوند.

در این میان کابل های مسی بهترین کیفیت را برای نصب آیفون تصویری دارند چراکه آنها هیچگونه مقاومتی در مسیر ایجاد نکرده و ما می توانیم صدا و تصویر را با کیفیت بسیار عالی ای دریافت کنیم.

۴) دوربین آیفون تصویری و ویژگی های آن

دوربین های آیفون تصویری از دو مدل CCD و CMOS تشکیل می شوند. اما به طور کلی دوربین هایی که در آیفون تصویری ها استفاده می شوند انواع مختلفی دارند من جمله: لنزدار، بدون لنز، سیاه و سفید، رنگی، میکروفن دار، بدون میکروفن. بنابراین اگر تصویربردای در شب برای شما مهم است توجه داشته باشید که یکی از اجزاء آیفون تصویری ای که قرار است خریداری کنید، مجهز به ویژگی مادون قرمز باشد.

۵) قفل درب بازکن آیفون تصویری

یکی دیگر از اجزای آیفون های تصویری که نقش مهمی هم در کارکرد آن دارد قفل درب است.

قفل درب باز کن یکی از اجزاء آیفون تصویری است که نقش محوری ای دارد. قفل درب بازکن ها انواعی دارند: ثابت، اهرمی، زنجیری و … . مدل زنجیری آنها به قسمت ثابت درب متصل شده و با انرژی ای که در فنر ذخیره سازی شده است درب را باز می کند.

اما برخی دیگر از مدل های آیفون تصویری با کمک یک مگنت، زبانه را به درون کشیده و باعث باز شدن درب می شوند.

۶) مدار مکالمه آیفون تصویری

از اجزاء تشکیل دهنده آیفون تصویری می توان به مدار مکالمه اشاره کرد. این مدارها اکثرا نیمه الکترونیک و یا الکترونیک هستند. در مدل نیمه الکترونیک آنها، از دو میکروفن و یک بلندگو استفاده شده است که اجزاء آن به کمک ولتاژ DC فعالیت دارند.

اما مدار مکالمه کاملا الکترونیک از یک میکروفن، یک گوشی و یک بلندگو برخوردار است و در عین حال گوشی این مدل آیفون تصویری حاوی ۲ مدار تقویت کننده الکترونیکی می باشد.

چراغ سنسوردار سیماران

درب بازکن سیماران

درب بازکن سیماران

۷) آهن ربای آیفون تصویری

یکی از ترکیبات جانبی آیفون تصویری ها آهن ربا هایی هستند که از افتادن گوشی آیفون جلوگیری می کنند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گوشی آیفون را کامل سر جای خودش قرار نداده اید و در این هنگام با اینکه گوشی در قسمت مخصوص خودش نرفته است اما همچنان بر جای خودش باقی می ماند، این به کمک همان آهن ربایی است که ساخت آیفون ها به کار می رود. این جزء را اغلب کمپانی ها استفاده می کنند.

۸) منبع تغذیه آیفون تصویری

منبع تغذیه که از اجزاء آیفون تصویری می باشد دارای دو ترمینال برای برق ورودی ۲۲۰ ولت متناوب بوده و چهار ترمینال خروجی دارد که دو مورد آنها برای برق ۱۲ ولت مستقیم جهت مدار مکالمه و تصویر می باشد و دو مورد دیگر هم برق ۱۲ ولت جریان متناوب را پوشش می دهد که برای قفل درب بازکن مورد استفاده قرار می گیرد.

لامپ سیماران

۹) بلندگو آیفون تصویری

یکی از اجزاء آیفون تصویری که نقش مهمی ایفا در فرکانس ایفا می کند بلندگو آیفون است. خصوصا این فرکانس برای کسانی که گوش سنگینی دارند اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

در بلندگو های آیفون تصویری، هسته مغناطیسی ای وجود دارد که به دیافراگم متصل می شوند و دور سیم پیچی شده است و امکان جا به جایی هسته مغناطیسی به سادگی ممکن است. بنابراین در صورتی که جریان متغیری از درون این سیم پیچ عبور کند، موجب بروز جا به جایی هسته آهن و صفحه بلندگو می شود. حالا زمانی که جریان متغیر درون سیم پیچ به اندازه صدای ما باشد، امکان شنیدن صدا از طریق بلندگو محقق می شود.

هشدار: به هنگام نصب آیفون تصویری لازم است دقت کافی صورت بگیرد تا مبادا به بلندگو ها آسیب وارد شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

ارتباط در واتساپ
ارسال